Číslo 16.

Vianočné knižné tipy

Ak sa chystáte najbližší týždeň do knižnice po vianočnú nádielku, skúste sa opýtať na tieto knihy. Odporúčame aj ako vianočný darček.

 

Obálka knihy Slovenský detský rok

Deti sú tvory zvedavé a preto majú veľa otázok. Prečo sa január volá január? Kto to bol Mikuláš? Prečo ľudia robili v určité dni isté zvyky? S odpoveďou by mohla pomôcť kniha Eleny Slobodovej Slovenský detský rok, ktorá vás bude sprevádzať celým rokom spolu so štyrmi postavičkami - Filipko, Vševedko, Stonoha a Pripletko. Kniha má krásne ilustrácie a je zaujímavá aj tým, že sú v nej tradičné porekadlá, koledy a veršovanky, ktoré môžu poznať aj ich rodičia.

 

Obálka knihy Múza od Jessie Burtonovej.

Jessie Burtonová rada vo svojich knihách cestuje do minulosti. Dej predchádzajúcej knihy Miniaturista sa odohrával v 17. storočí, tentokrát sa príbeh odohráva v dvoch časových obdobiach - v 30. a 60. rokoch 19. storočia. Sledujeme osudy dvoch kreatívne nadaných žien, ktoré spája tajomný obraz. Každý milovník historickej fikcie a umenia si túto knihu obľúbi. Nezaujala vás? Určite oceníte čarovne pôsobiacu originálnu obálku a krásne prevedenie vo vnútri knihy.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.