Číslo 2.

Milý čitateľ, 

práve ste si klikli na druhé okienko nášho knižničného adventného kalendára.

 

Vybrať správnu knihu pre svojho blízkeho, priateľa, či kolegu, je určite náročné. Je treba trafiť sa do vkusu, žánru knihy, niekedy aj do jej veľkosti a iných možných parametrov.  Čo ak ju budúci čitateľ má doma na poličke?
Najideálnejší darček by bolo samozrejme členstvo v knižnici, kde vás knihovníčky zbavia stresov z vyberania správnej knihy a pomôžu vášmu známemu priamo na mieste. Sami však radi knihy darujeme, a preto sme sa rozhodli ponúknuť ti dva knižné tipy, ktoré sú vhodným darčekom na Vianoce.

 

Arpád Soltész: Mäso - Vtedy na východe

Obálka knihy Mäso od Arpáda Soltésza.

Kniha Mäso - vtedy na východe od slovenkého autora Arpáda Soltésza, ktorý bol v 90. rokoch novinárom a dnes je politickým komentátorom, je to novinka na knižnom trhu, ktorá si okamžite získala pozornosť svojou témou. Opisuje v nej divoké 90. roky, kedy na Slovensku nevládol zákon, ale organizovaný zločin. 

Odporúčame pre čitateľov, ktorí sa zaujímajú o históriu slovenska v 90. rokoch, majú radi cynický humor a doma na polici Pišťanekove knihy. Nečakajú ich žiadne jemné slova, všetko je tu povedané pekne natvrdo, tak ako prezrádza už obálka - je výstižná a nič nezakrýva.

 

Radka Třeštíková - Bábovky

Obálka knihy Bábovky od Radky Třeštíkovej.

Na sviatky si zaslúžime aj trochu oddychovejšie čítanie. Čo tak Bábovky?
Dvanásť žien, dvanásť rôznych osudov. Možno si budete musieť počas čítania zobrať pero a papier, aby ste pochopili prepojenie príbehov. Kniha sa však číta veľmi rýchlo, je plná emócií, úprimných spovedí a len tak ľahko ju z rúk neodložíte. Navyše nabáda k pečeniu bábovky, čo je v spojení s teplým nápojom ideálnym sviatočným relaxom.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.