John Green - Kam zmizla Aljaška

Jar, to je obdobie dozrievania, nesmelých bozkov, prebúdzajúcej sa prírody. Preto vám v rámci jarnej knižnej ponuky odporúčame knihy, v ktorých nájdete príbehy o láske, priateľstve a hľadaní samého seba. Tak si v rámci jarného upratovania spravte miesto na poličke, budete ho potrebovať.

Pýtate sa, prečo od Johna Greena, jedného z najpopulárnejších teenagerských autorov, odporúčame zrovna túto knihu, hoci ich má viac a populárnejších?
Pretože na jarné čítanie v parku je ako stvorený. Pretože obsahuje veľa myšlienok, pri ktorých sa potrebujete pozastaviť a zamyslieť sa nad nimi.

Ak čakáte príbeh o chladnom semeroamerickom štáte Aljaška, tak vedzte, že toto nie je dystopický román o jeho zničení. Ak, tak jedine môže evokovať chladné jarné rána.
Miles, rozprávač príbehu, spolu s partiou kamarátov vystrája rôzne hlúposti, ako je typické pre teenagerov v jeho veku. Spozná však Aljašku a tá v ňom niečo prebudí. Riešia sa aj rôzne problémy spojené s dospievaním, kniha sa nevyhýba ani ťažším témam.

Kam zmizla Aljaška. Je to otázka, či odpoveď? A treba ju hľadať? To dokáže len sám čitateľ, ak začne čítať. A ručíme, že ak dočítate, všetko bude inak.

Ak nie ste teenager, túto knihu zrejme nepochopíte. Odporúčame ju však každému, bez ohľadu veku, pretože to, ako sa cítia mladí a čím si prechádzajú, to dokáže John Green dokonale vystihnúť.

Kniha obsahuje:

O dostupnosti titulu sa informujte na pracoviskách Knižnice Ružinov alebo v katalógu.

(zdroj obrázkov: pixabay.com, unsplash.com)