Každá pomocná ruka je pre umenie a kultúru dôležitá

Tak už to v živote chodí. Bez partnerov a priateľov to jednoducho nejde. A pre knižnice to platí dvojnásobne. Preto si ceníme rôzne možnosti žiadania finančnej podpory na realizáciu zaujímavých a dôležitých projektov, napríklad na rozširovanie knižničného fondu. Veď čo by sme to boli za knižnicu bez kníh?

Vďaka dotácie z Fondu na podporu umenia majú naše knižnice pre vás, čitateľov, opäť bohatšiu ponuku kníh. Pribudli knihy z odbornej a náučnej literatúry, ale aj bestsellery v rámci knižných noviniek, knihy pre detského aj dospelého čitateľa.
Koľko kníh sme zakúpili?

Je to presne 361 zväzkov kníh, ktoré boli rozdelené do Ústrednej knižnice a štyroch pobočiek KR. Celkom bolo zakúpených 43 kníh z odbornej literatúry pre dospelých, 185 kníh z beletrie pre dospelých a 133 kníh pre detských čitateľov. Veríme, že kúpená literatúra prispeje k úspešnému pôsobeniu na všetky kategórie čitateľov našej knižnice.

A teda ďakujeme Fondu na podporu umenia za to, že v konečnom dôsledku podporujete súčasné umenie a kultúru.

Fond na podporu umenia

na odovzdávanie cien Rytier dobrej knihy

významným osobnostiam Ružinova do DK Ružinov...

Archív pozvánok