Odporúčame

V rubrike nové knihy si môžete prezrieť, aké novinky sme dostali. Čo vám z nich odporúčame? 

 

 

Prednedávnom sme krstili ďalšiu knihu z edície Všeličo mladého autora Pavla Chodúra. Knižnica Ružinov sa teší z každej spolupráci s výnimočnými ľuďmi a autormi, a preto sme radi, že do regálov našich 5 pobočiek pribudli nové knihy, za ktoré môžeme vďačiť práve im. Milí čitatelia, toto sú naše odporúčania na kvalitnú literatúru:

 

Zorica Horáková - Srna v ringu

Štvrtá zbierka básní autorky, ktorá pracovala v Knižnici Ružinov. O tejto knihe, ktorú vydala Knižnica Ružinov, si môžete prečítať recenziu v Literárnom týždenníku (č. 39-40) od Zlaty Matlákovej, pod názvom "V poézii aj vo filme nechať vzlietnuť horizont".

 

Marián Kubicsko - Potvorobijci

Eva Piarová z vydavateľstva Hydra na festivale Re:kreácia deti zo ZŠ Ružová Dolina zaujala touto knihou, a my sme sa rozhodli, že ju určite chceme mať v našich regáloch. Ak vaše deti obľubujú dobrodružnú literatúru s prímesou fantastiky a komiksy, túto knihu budú zbožnovať.

 

Martin Parajka - Najradšej mať rád: the best of Maroško

Na podujatí Rytier dobrej knihy 2017 sme mali tú česť oceňovať významných ružinovčanov, medzi inými aj pána Parajku, za všestranné šírenie kultúry ducha, lásky a priateľstva v prozacickej i poetickej tvorbe. Táto kniha plná poézie na podujatí pozitívne zapôsobila a určite ju odporúčame na príjemné oddychové čítanie.

 

Podušel Ľubomír - Záboj Bohuslav Kuľhavý

Na Rytierovi dobrej knihy 2017 bol ocenený aj pán Záboj Bohuslav Kuľhavý, za priekopníctvo postmoderného maliarstva u nás a objektívne vyjadrenie schopností talentu umelca v širšom medzinárodnom kontexte, ako i za reprezentáciu vlasti a ocenenie za svoju tvorbu od Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Táto publikácia vám povie viac o jeho živote.

 

O dostupnosti titulov sa informujte na pracoviskách Knižnice Ružinov alebo v online katalógu. Knižnica Ružinov má 5 pobočiek po celom Ružinove.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.