Poznáme, kde bývame?

Dňa 22.2 o 14.30 hod sme v Dome kultúry Ružinov opäť preverovali vedomosti seniorov.
Článok z minuluročného podujatia "Poznáme, kde bývame" (časť Pošeň) je dostupný na našej stránke - tu.

 

Knižnica Ružinov v spolupráci s DKR Cultus, a.s., ZO Ostredky JDS 2 a TVR pripravila po úspešnom minuloročnom podujatí z cyklu “Poznáme, kde bývame?” pokračovanie, tentokrát venované lokalite mestskej časti Ostredky.

 


Moderátorkou podujatia bola riaditeľka knižnice Rina Horáková, ktorej bravúrne kontroval známy herec a v súčastnosti riaditeľ TVR, pán Mgr. Igor Adamec. Vďaka ich pohotovosti a vtipu sa tak poobedie nieslo v príjemnej atmosfére, kde nechýbalo spomínanie na staré časy a pripomenutie si dôležitosti väzby na rodné miesto.

Seniori zvládali odpovede na kvízové otázky bez problémov, dokonca dokázali doplniť mnohé informácie, ktoré si dokážu uchovať len skutoční pamätníci, za čo boli aj odmenení knižnými či inými cenami. Televízia Ružinov v zastúpení svojho riaditeľa a zároveň aj moderátora Mgr. Adamca prispela kávou, retro zákuskami a knižnými cenami z vydavateľstva Slovenský spisovateľ, knižnica drobnosťami ako sú perá, kalendáre, odznaky a účastníci súťaže mali možnosť ochutnať aj zákusky a kávu od starostu, Mgr. Ing. Dušana Pekára.
 


Kultúrnym zážitkom bola speváčka Beata Farkašová, umeleckým menom La Rubia, predstaviteľka žánru pop flamenco a typického latina na Slovensku.
 


Na záver ešte ponúkame možnosť prečítať si rozhovor s našim kolegom Mgr. Petrom Kuzmom, ktorý sa edične podieľal na tvorbe knihy Ulice Bratislavy, na základe ktorej boli tvorené aj súťažné otázky.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu o mesiac - tentokrát o sídlisku NIVY, 500 bytov (Starý Ružinov).

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.