Odporúčame

V rubrike nové knihy si môžete prezrieť, aké novinky sme dostali. Čo vám z nich odporúčame? 
 

ODPORÚČAME Z DETSKEJ BELETRIE

Roman Brat: Tajné písmo

Dej románu Tajné písmo tvoria dva paralelné napínavé príbehy z 21. a 9. storočia, ktoré sa viažu k Devínu a majú vlastných hrdinov. Syn archeológa Samo nájde v hradnom brale puzdro so vzácnymi pergamenmi. Ide o denník Ľubena, ktorý si ho za pomoci svojej kamarátky Mahulieny písal novým písmom – hlaholikou v roku 864, pred hroziacim útokom Frankov. Samo sa vďaka svojmu nálezu začne zaujímať o život našich predkov, a keďže si postupne uvedomuje nesmiernu hodnotu nájdených pergamenov, vie si vysvetliť aj fakt, prečo ho okradnú a musí o ne tvrdo bojovať.

Tí mladí čitatelia, ktorí sa chcú naučiť písať svoje vlastné odkazy tajným písmom, si v knihe nájdu tabuľku s písmenami hlaholiky, ktorú jazykovedci zmodernizovali a prispôsobili dnešnej slovenčine. Kniha ponúka čitateľom zážitok v podobe reálne stvárnených ilustrácií Jána Kurinca a Jany Tonkovičovej. Pre deti od 9 rokov

ODPORÚČAME Z NÁUČNEJ LITERATÚRY PRE DETI

Pokusy pre mladých výskumníkov - Milan Sikirica

Prečo je obloha modrá? Ako sa vyrába domáca zmrzlina? Na akom princípe funguje hasiaci prístroj? Čo spôsobuje kyslé dažde? Ako vzniká dúha? Prečo sa smrad šíri tak rýchlo?

Pomocou 70 jednoduchých pokusov si vysvetlíme chemické a fyzikálne javy okolo nás.

Vyrobíme si sopku, lízanku, atrament, lepidlo, ozdoby, kameru aj domácu batériu.

Preskúmame zloženie červenej kapusty, mydla aj slimačej ulity.

Zázračnými experimentmi zmeníme farbu kvetu, pretiahneme vajce cez hrdlo fľaše a zhasneme sviečku bez sfúknutia.

 ODPORÚČAME BELETRIU PRE DOSPELÝCH

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Sestřičky v nesnázích (Donna Douglasová)

Se studentkami ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale se život nemazlí. Jejich učitelky a vrchní sestry mají vysoké požadavky a žádné slitování s mladými děvčaty. A to se musí naše přítelkyně potýkat i s osobními problémy. Violet je zde nová a okamžitě k sobě přitáhne pozornost. Co skrývá? Dora má zlomené srdce z rozchodu s Nickem, ale zaujme ji jiný příchozí pacient. A Millie je také rozpolcená mezi dvěma muži a dvojí budoucností, která se jí nabízí.

ODPORÚČAME ODBORNÚ LITERATÚRU

707 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídel a pevností - 0

Slovensko je krajina s pestrou históriou, ktorá zanechala nezmazateľné stopy v podobe množstva pamätihodností. V druhom, doplnenom a aktualizovanom vydaní úspešného knižného sprievodcu vám predstavujeme jedinečný súbor 700 historických stavieb. Sú medzi nimi hrady, zámky, kaštiele, kúrie, hradiská, pevnosti, mestské šľachtické a patricijské paláce, mestské hradby, bašty a brány, opevnené kostoly a kláštory. Obdivuhodné sú architektonické skvosty zachované v celistvej podobe, starobylé stavby, ktorým po úspešnej rekonštrukcii vrátili ich niekdajšiu krásu, ale aj romantické ruiny, ešte len čakajúce na obnovu. Každú z vybratých pamiatok dokumentuje aspoň jedna fotografia a stručný text. Vyše šesťdesiat stavieb, ktoré považujeme za najhodnotnejšie a turisticky najatraktívnejšie, dostalo viac priestoru na dvojstrane s viacerými fotografiami.

Kniha, ktorú držíte v ruke, má oproti pôvodnej verzii približne o sto fotografií viac, väčšinu záberov sme vymenili za nové, vo viacerých pamiatkach sme vstúpili do ich interiéru a zachytili ich krásu. Veríme, že kniha osloví všetkých, čo chcú objavovať mnohotvárne Slovensko vrátane čitateľov, ktorí si kúpili jej prvé vydanie z roku 2010.

 

Po kliknutí na obrázok knihy vás stránka presmeruje na online katalóg, kde si môžete overiť dostupnosť kníh. O ich dostupnosti sa môžete informovať aj na pracoviskách Knižnice Ružinov, máme 5 pobočiek po celom Ružinove.

zdroj obrázkov: www.pantarhei.sk, www.martinus.sk, www.heureka.sk
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.