Týždeň dobrovoľníctva 2019

Dobré skutky sa dejú ...

 

Slovensko sa aj tento rok zmení na krajinu dobrých skutkov. Od 16. septembra štartuje „Týždeň dobrovoľníctva“, do ktorého sa môže zapojiť každý, a v tomto roku sa zapája aj Knižnica Ružinov, ako prijímateľ dobrovoľníckej pomoci. „Týždeň dobrovoľníctva“ organizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum,a viac o aktivitách BDC sa môžete dozvedieť na  https://www.dobrovolnictvoba.sk/.

Dobrovoľníkom je podľa zákona fyzická osoba, ktorá na základe slobodnej vôle, bez nároku na odmenu vykonáva pre inú osobu s jej súhlasom a v jej prospech alebo vo verejný prospech dobrovoľnícku činnosť založenú na svojej schopnosti, zručnosti alebo vedomosti.“

Knižnica Ružinov pripravila pre svojich „dobrovoľníkov“ dve aktivity – 17. septembra 2019 - záhradná úprava exteriéru pobočky SIC Zimná 1 (5 dobrovoľníkov) a druhú aktivitu plánujeme realizovať 18. septembra 2019 v ÚK Miletičova 47 (5 dobrovoľníkov) a  je zameraná na tvorivú činnosť -  výroba originálnych vianočných pozdravov pod vedením našej šikovnej kolegyne Martinky.  

Prihlásenie je už spustené a záujemcovia sa môžu prihlásiť cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk, kde si vyhľadajú Knižnicu Ružinov a prihlásia sa na aktivity knižnice. Koordinátorkou projektu je Eva Gomolčáková a môžete ju kontaktovať na e-maily: gomolcakova@kniznica-ruzinov.sk, prípadne na mobilnom čísle 0901 725 905.

Tešíme sa na našich dobrovoľníkov, okrem dobrovoľníckych tričiek z BDC máme pre vás pripravené malé darčeky, a nenecháme vás ani hladom zahynúť a doplníme Vám vynaloženú energiu.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.