V prípade záujmu o niektorý titul, informujte sa na riaditeľstve knižnice na Zimnej 1.


 

V edícii "VŠELIČO" doteraz vyšlo nasledovné :

2018

 

Objektívom čistých prameňov - ďalšia kniha úvah a zamyslení Ružinovčana Pavla Füköho, hudobníka a televízneho režiséra, ktorý je už dlhoročný priateľ, fanúšik  a spolupracovník knižnice. Vyšlo ako dvadsiatyôsmy zväzok edície. 

 

 

Kúsok Života s Nebesami - ​prvá a nevšedná kniha Ružinovčanky Márie Barancovej, v ktorej sa zamýšľa nad duchovným svetom človeka v tomto svete - dvadsiatysiedmy zväzok edície.

 

 

2017

Zomiera mladý ten, koho Bohovia milujú - ​prvá kniha mladého autora, redaktora, kreatívca a scenáristu Pavla Chodúra - dvadsiatyšiesty zväzok edície.

 

 

Podoby lásky - prvá kniha Rozálie Suchovej, ktorá obsahuje životné príbehy opisujúce lásku v jej rôznych podobách, či už platonickej, materinskej, súrodeneckej alebo dobrosrdečnej - dvadsiatypiaty zväzok edície.

 

 

Blogeek - je nekonvenčný sled zaujímavých textov Lukáša Hrdličku, absolventa štúdia chémie a chemických technológií na Fakulte chemickej a potravinárskej chémie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave - dvadsiatyštvrtý zväzok edície.

 

 

2016

Objektívom krásy a dokonalosti - ide už o piatu knihu úvah a zamyslení Ružinovčana Pavla Füköho, hudobníka a televízneho režiséra, ktorý je dlhoročný priateľ a fanúšik knižnice. Vyšlo ako dvadsiatytretí zväzok edície.

 

 

2015

Objektívom disciplíny a poriadku - ide už o štvrtú knihu úvah a zamyslení Ružinovčana Pavla Füköho, hudobníka a televízneho režiséra, ktorý je dlhoročný priateľ a fanúšik knižnice. Vyšlo ako dvadsiatydruhý zväzok edície. 

 

 

Kroky ponad súkolia - tretia básnická zbierka Zorice Horákovej a dvadsiatyprvý zväzok edície

 

Ulice Bratislavy - tretie doplnené a prepracované vydanie je kompletným registrom bratislavských ulíc do roku 1989 a od roku 1990 až po súčasnosť. Nájdete tu výklad jednotlivých názvov ulíc, ich lokalizáciu a aj príslušné odkazy - dvadsiaty zväzok edície.

 

 

Mňamky - sedemdesiatdva receptov ružinovských starých mám vhodných pre každú príležitosť - devätnásty zväzok edície.

 

 

2012

Knižnica Ružinov a jej edičná činnosť 1972 - 2011  - tretia publikácia vydaná pri príležitosti 40. výročia vzniku Knižnice Ružinov- osemnásty zväzok edície.

Knižnica Ružinov na stránkach tlače 1972 - 2011 - druhá z trojice publikácií venovaných 40. výročiu vzniku Knižnice Ružinov -sedemnásty zväzok edície.

Knižnica Ružinov v premenách času 1972 - 2011 - prvá z trojice publikácií pripomínajúcich a bilancujúcich 40. výročie vzniku Knižnice Ružinov - šestnásty zväzok edície.

 

 

2011

Vlnolam - druhá básnická zbierka Zorice Horákovej a pätnásty zväzok edície. - ohlasy v tlači

Výtvarný kaleidoskop - obrazy, akvarely, kresby, skice a náčrtky dlhoročného Ružinovčana Alexandra Kuzmu - štrnásty zväzok edície.

Obrazy (Výber z diela): Život a umelecké dielo pokračovanie výberu z výtvarnej tvorby Boženy Švihranovej - trinásty zväzok edície.

Z môjho almanachu kompletné vydanie trilógie Šaňa Homôľku, ktorej jedotlivé zväzky vyšli v minulých rokoch ako samostatné tituly. Ide o dvanásty zväzok edície. - ohlasy v tlači

 

 

2010

Filmári z Mostovej alebo o čom sa v tlači nepísalo - ešte po piatich rokoch  - druhé doplnené a rozšírené vydanie (prvé bolo už rozobrané) príbehov z filmárskeho prostredia v rokoch 1952 -1972, ktorých autorom je Alexander Kuzma. Vyšlo ako jedenásty zväzok edície. 

Obrazy (Výber z diela): Keď svieca dohára - autorkou desiateho zväzku je Božena Švihranová, ružinovská výtvarníčka, ktorá v tejto reprezentatívnej publikácii predstavuje výber zo svojej celoživotnej tvorby.

 

 

2009

Objektívom spomienok alebo malé televízne arpeggio - autorom už deviateho zväzku je Pavol Fükö, ktorý pôsobil v Slovenskej televízii takmer 40 rokov. 

 

 

2008

Postavenie a úloha verejných knižníc v Bratislavskom kraji - ôsmy zväzok, ktorý obsahuje materiály zo seminára pri príležitosti 35. výročia Knižnice Ružinov.

Záhorie, vďaka ti - siedmy zväzok, ktorého autorom je Jozef Mifkovič a ktorý obsahuje úprimné verše doplnené niekoľkými prózami. 

Po rokoch  - šiesty zväzok edície je zavŕšením takmer "životopisnej trilógie" Šaňa Homôľku, opäť  aj s kresbami a náčrtkami autora. 

 

 

2007

Zápisky z doliny - piaty zväzok edície je voľným pokračovaním veselých i vážnych príbehov Šaňa Homôľku aj s vlastnými ilustráciami autora. 

Oživené časom - štvrtý zväzok edície obsahuje veselé i vážne príbehy z detstva a mladosti, ktoré sa skutočne stali, a ktoré zapísal Šaňo Homôľka. Publikácia obsahuje vlastné ilustrácie autora. 

 

 

2006

Kultúra Ružinova na stránkach tlače (2001 - 2005) - tretí zväzok edície obsahuje výberovú bibliografiu (233 anotovaných záznamov) novinových a časopiseckých článkov o kultúrnom dianí v mestskej časti Bratislava - Ružinov.

 

 

2005

Filmári z Mostovej alebo o čom sa v tlači nepísalo - druhý zväzok edície "VŠELIČO" vydaný v roku 2005 prináša veselé i vážne, ale skutočné príbehy z filmárskeho prostredia v rokoch 1952 - 1972 tak,  ako ich na vlastnej koži zažil, videl a počul sám autor Alexander Kuzma. Publikácia obsahuje 44 dobových fotografií a filmografiu autora. 

(toto vydanie je rozobrané)

 

 

2004

Ulice Bratislavy - doplnené a prepracované vydanie z roku 2004 (prvé vydanie vyšlo v roku 1994) v malom vreckovom formáte A6. Prvý zväzok edície. Kompletný názvový register  bratislavských ulíc do roku 1989 a po roku 1989 (redakčná uzávierka - jar 2004) aj s ich lokalizáciou (mestská časť/lokalita). Publikácia obsahuje erby všetkých bratislavských mestských častí.